Diesel z lpg – zalety a wady LPG w silnikach Diesla

Instalacja LPG do samochodu osobowego to przede wszystkim oszczędności. Jakie inne zalety ma to rozwiązanie i jak przedstawiają się one na tle ewentualnych wad? Dziś dokładnie zbadamy tę kwestię.
Diesel z LPG – najważniejsze zalety
- wzrost mocy
Niektóre dane mówią o tym, że moc auta może wzrosnąć nawet o 1/4. Przed zleceniem instalacji warto skonsultować się z warsztatem i podjąć decyzję na temat tego, jaki efekt w tym zakresie chcemy osiągnąć.
- większa efektywność procesu spalania
Specjaliści podkreślają, że mieszanka gazowo-powietrzna jest korzystniejsza dla silnika niż alternatywy.
- mniej emitowanych szkodliwych substancji
To korzyść, którą każdy z nas powinien wziąć pod uwagę.
- niska inwazyjność
Nowoczesne podejście do tego typu modyfikacji nie wymaga zmian w obrębie jednostki napędowej.
Diesel z LPG – czy to rozwiązanie ma jakieś wady?
By podjąć rzetelną decyzję dotyczącą wyboru paliwa, musimy dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami każdego rozwiązania. Ten artykuł nie wyczerpałby więc tematu, gdyby nie przybliżał także pewnych minusów, z którymi wiąże się instalacja LPG do samochodu osobowego.
Nie da się ukryć, że diesle z LPG jest najbardziej opłacalny dla samochodów ciężarowych i innych aut użytkowych. Jeśli chodzi o osobówki, to ta opcja będzie rzeczywiście opłacalna w autach z silnikami, które dużo palą. W innych przypadkach być może warto będzie rozważyć inne rozwiązanie.
Do wad należy zaliczyć także cenę montażu. Wiele w tym przypadku zależy to, w jakim aucie przeprowadzamy instalację, Musimy jednak nastawić się na jednorazowy, wcale niemały wydatek.
Instalacja LPG do samochodu osobowego nierzadko pozwala oszczędzić pieniądze i cieszyć się wyższym komfortem jazdy. By dowiedzieć się jakie zalety i ograniczenia ma to rozwiązanie, warto skonsultować się z ekspertami, specjalizującymi się w montażu LPG w dieslu.